İlaçlama Sistemleri

Haşerelerle mücadele kapsamında “Bahçe İlaçlanması” önem taşır. Bu hizmet kurumsal firmalar tarafından yapılmalıdır. İlaçlama firması ruhsatlı olmalıdır ve uygulama yapacağı alanlarda gerekli önlemleri almalıdır. Ana kriter Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama şirketi olmalıdır.

Bahçelerde yer alan çiçeklere bireysel ilaçlama yaptırmak çok güçtür ve dikkatli yapılmazsa da kullanılan ilaçlar bünyeye zarar verebilir. Kişiler ilaçlama yaparken mutlaka şapka ve eldiven ile kendilerini korumalıdır.

İlaçlama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişiler ilaçlama yaparken mutlaka şapka ve eldiven ile kendilerini korumalıdır. Ayrıca ilaçlama sabah ve akşam saatlerinde olmalıdır. Gündüz ve sıcak saatler, ilaçlama için uygun saatler değildir. Bu arada rüzgâra da dikkat etmek zorundayız. İlaçlama yaparken karşıdan esen rüzgâr, ilacı doğrudan bizim üzerimize getirecektir. İlacın solunum yollarına girmesi ve zehirlenme ile karşı karşıya kalması halinde, zehirlenmeye tabi olan kişi derhal açık havaya çıkarılmalı, mümkünse ılık tuzlu su içerilmek suretiyle kusturulmalı ve ilacın panzehir kutusunda yazdığı için hızlıca ilacın kutusu ile birlikte hastaneye ulaştırılmalıdır.

Proje Uygulama Görsellerimiz

Type what you are searching for: