Çim Alan Tesisi

Çim alan tesisinde de en önemli belirleyici faktörler ; alanın toprak yapısı, kullanım amacı ve iklimidir. Bu faktörleri dikkate alarak yapılacak doğru çimlendirme ile daha kaliteli ve istenilen tekstürde çim alana sahip olabiliriz.

Rulo Çim İle Hazır Çim Uygulaması

Belirli bir üretim sahası içerisinde yetiştirilen, çimlenmesi ve gelişimi sağlanan çim bitkilerinden oluşan dokunun uygun şartlara ulaştığında özel makineleri sayesinde kesilerek çim alan tesisi yapılacak alana rulo halde getirilip, alana uygulanarak alanın çimlendirilmesi işlemidir.

Rulo çim yapılacak alana uygun toprak karışımının serilmesinin ardından toprak tesviyesi; uygulaması bitmiş ruloların zemin katları göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Toprak serimi sonrasında çökme ve oturmaları önlemek amacıyla alanda silindirleme işlemi yapılmalıdır. Uygulama alanlarında yapısal işlemlerin tamamen bitmiş olması toprak üzerinde kalan her türlü malzeme ve atığın uzaklaştırılması gerekir. Hazır çim sahanıza gelmeden önce tüm detayların tamamlanmış olması ve ürünün bekletilmeden serilmesi önemlidir.

Hazır çim ekme çime göre; günü birlik uygulama ve görsellik tamamlama yapar.

Yabani otlardan arındırılmıştır.

Başlangıçta tohumlu uygulamaya göre basıma daha dayanıklı ve sağlıklıdır.

Daha erken sık bir doku oluşturur ve alana daha sık kaynar.

Proje Uygulama Görsellerimiz

Type what you are searching for: